Elmas Kutusu

Gelinlik içerisine giyilecek iç çamaşırları

Gelinler, gelinlik seçimi sonrasında gelinliğin içine nasıl bir iç çamaşırı giyebileceği konusunda yardımca ihtiyaç duyuyor. Yorucu bir gün olacağı için rahat olmak ve gelinliğine uygun modeli seçmek dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan. Ve bu noktada biraz araştırma gerekebiliyor.
Bizler bu muhteşem gününüz ve sonrası için en iyi nasıl hissedebilirsiniz birkaç tüyo paylaşacağız. O zaman başlayalım, tüm gelin adaylarına keyifli okumalar 🙂

İç Çamaşırı Renginiz !

İç çamaşırınızın rengini seçerken elbette en önemli kriter gelinliğinizin tonu. Bembeyaz bir gelinlik seçtiyseniz beyaz iç çamaşırı giyebilirsiniz, ancak beyazın başka tonlarında gelinlikler de olduğunu unutmamak gerek. Bu yüzden gelinliğinizi diktiriyorsanız tasarımcınızdan bir parça kumaş alıp seçtiğiniz iç çamaşırıyla uyumlu mu görebilirsiniz. Hazır bir gelinlik tercih edecekseniz de iç çamaşırınızı mutlaka provada yanınızda bulundurmanızı öneririz.

Straplez ve İnce Askılı Gelinlikler İçin Sütyen Seçimi

En kişiye özel seçimlerden birisi olsa gerek. Göğüs şekliniz, bedeniniz, göğüslerinizi dik gösteren modeller ya da toparlayan modeller bu gibi detaylar gelin adayları için önemli birer adım. Straplez ve ince askılı gelinlikler için genel tercih straplez sütyenlerden yana. Ama bu sütyenler askısız olduğu için göğüsleri tutma ve düzgün görünmesi konusunda doğru ve kaliteli seçimlerle rahat iç çamaşırları kategorisine giriyor. Bu yüzden straplez ya da ince askılı bir gelinlik seçtiyseniz alacağınız straplez sütyenin bantlarının vücudu iyi sarması ve rahatsızlık vermemesi gerekli. Kaliteli ve doğru beden almaya dikkat !
Straplez ve ince askılı gelinliklerde ikinci bir alternatif ise yapışkanlı sütyen modelleridir. Bu sütyenlerde yine en önemli detay yapışkanlarının çok iyi olmasıdır.

Vücudu Saran ve Balık Gelinlikler İçin Sütyen Seçimi

Son dönemlerde popülerliği artan vücudu saran gelinlikler çoğunlukla zarif bir görüntü yaratsa da vücudun kusurlarını da en çok gösteren gelinlik modelidir. Bu yüzden korseli veya tek parça iç çamaşırı tercih etmekte fayda var. Ayrıca gelinlik ince ve düz bir kumaşa sahipse mutlaka düz ve dikişsiz modeller tercih etmenizi öneririz.

Gelinlik İçine Külot Seçimi

Külot seçiminde de gelinliğin belden aşağısının kesimi önemli bir rol oynuyor. Eğer prenses veya A kesim bir gelinlik tercih edecekseniz doğru renkte dilediğiniz külot modelini seçmekte özgürsünüz. Ancak eğer balık veya düz kesim bir gelinlik giyecekseniz tanga veya brezilian kesim külot tercih etmeniz daha kusursuz görünmenizi sağlayacaktır. Ayrıca gelinliğiniz düz ve ince bir kumaşsa dikişsiz ve desensiz bir model seçmeniz doğru olacaktır.

Gelinlik İçine Jartiyer Kullanımı

Jartiyer birçok gelin tarafından düğün günü tercih ediliyor. Özellikle külotlu çorap giymeyi düşünen gelinler için rahat bir alternatif. Ancak burada en çok dikkat edilmesi gereken nokta yine gelinlik kesimi. Prenses veya A kesim gelinlik tercih edecek gelinler jartiyeri rahatlıkla kullanabilir ama vücudu saran gelinliklerde jartiyer dışarıdan belli olabileceği için giyilmesini önermiyoruz.
Ayrıca ilk defa jartiyer giyecek gelinlerin mutlaka düğün günü öncesi jartiyeri deneyerek alışmaya çalışmasını tavsiye ederiz. Aksi takdirde ilk defa giydiğiniz bir jartiyer düğün günü sizi rahatsız edebilir.

Düğün sonrası için kuşkusuz seksi ve güzel görünmek ister her gelin adayı. Bu yüzden gelinlik içine giyeceğiniz iç çamaşırından ayrı dilediğiniz gibi bir iç çamaşırı da seçin. Gelin adaylarına bu konuda önerimiz daha çok jartiyerden yana. Dolabınıza jartiyer eklemeyi unutmayın deriz. Bu sayede düğünü rahat bir şekilde atlatıp gecenin geri kalanında kendinizi daha iyi hissedebileceğiniz bir zaman dilimine hazır olursunuz 🙂 Şimdiden mutluluklar !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir